Poziom kawy

Nie tylko kawa

Poranek najczęściej zaczynamy od wypicia filiżanki kawy. To nasz mały rytuał, który pozwala nam pozyskać niezbędną do działania energię. Jednak jest to jedyny powód, dla którego tak chętnie sięgamy po małą czarną. Kawę cenimy również za jej aromat – któż z nas nie lubi unoszącego się w domu zapachu kawy? Pijemy ją różnie, w zależności od upodobań i przyzwyczajeń. Niektórzy z nas kawę lubią posłodzić cukrem, inni zaś uważają, że to zbrodnia, dlatego kawę piją tylko niesłodzoną. Kawę pijemy z dodatkiem mleka lub czarną, słabą lub mocną. I choć różnimy się w kwestiach tego, jak kawę należy spożywać, by była ona kawą – niektórzy uważają, że kawa z cukrem to nie kawa, to łączy nas to, że ją lubimy.

Często nasze zainteresowanie kawą nie ogranicza się wyłącznie do jej picia. Chętnie poszerzamy swoje kawowe horyzonty, dlatego próbujemy nieznanych nam dotąd gatunków kawy, by móc wyrobić sobie o nich własne zdanie. Z kawą również coraz śmielej sobie poczynamy, co przejawia się tym, że próbujemy różnych sposobów jej przyrządzania. O kawie wiemy coraz więcej, dlatego kawę wybieramy, a nie kupujemy. Stajemy się coraz bardziej w kwestii kawy świadomi.

Najważniejszy jest wybór

Kawę wybieramy świadomi znaczenia naszego wyboru. Wiemy, jakie gatunki kawy lubimy, dlatego uważnie czytamy etykiety, by jak najbardziej sprostać swoim oczekiwaniom. Z naszych śmiałych poczynań z kawą sprawę zdają sobie producenci, dlatego systematycznie poszerzają swoją ofertę, by zapewniać nam nowych doznań smakowych. Producenci kawy tchibo od lat dotrzymują nam kroku w naszych kawowych rytuałach. Dostarczają nam oni, jakże cenną, kawę oraz, jakże ważne i przydatne, akcesoria do jej przyrządzania. Dzięki kawowym gadżetom możemy poczuć się (prawie) jak bariści. Z jaką pasją mielimy ziarna kawy, następnie kawę odmierzamy, przyciskamy guziki na ekspresie, spieniamy mleko. I może wydawać się to dla wielu niezdrowe i niezrozumiałe, ale tylko ci, którzy nie próbowali, nie wiedzą, ile radości, satysfakcji i smaku kawy tracą.

 

Posts Tagged with…